abonnér: Artikler | Kommentarer | Epost

Belgia kveld med Svennie

1 kommentar
belgiakveld-27
Torsdag er vanligvis kosekveld for beboerne på Los Teques. Torsdagen denne uke ble det også tid til kos, men denne gangen med vri, nemlig Belgia-vri. Rektor Svennie har en viss forkjærlighet for Belgia, samt at han propper over av kunnskaper om Belgia. Og siden han egentlig hadde lovet vinneren av skolens logokonkurransen en middag med ham, så fant vi ut av at vi like godt kunne dele den middagen med alle beboerne og resten av videregående på Los Teques, siden vinneren bor på Los Teques. Og hele uken har elevene her snakket om at de gleder seg til Svennies Belgiakveld. Det er helt tydelig at skolens nye rektor er svært populær blant elevene. De skryter veldig av han, både som lærer og rektor. Kvelden ble da også uten tvil en stor suksess.

Kjøkkenpersonalet på Los Teques hadde laget en festmiddag for hele gjengen. Over 30 personer stilte opp på Belgiakvelden og fikk servert Belgisk inspirert heltstekt kalkun med mye godt tilbehør og sjokolademousse til dessert. Etter middagen disket Svennie opp i velkjent stil med quiz, og tema var selvsagt Belgia. Maja og Glenn Ove tok en knepen seier og vant den nye quizboken til Svennie som han nettopp har kommet ut med. Les mer om den her.

Deretter ble filmen Hop vist i aktivitetskjelleren. Hop er en Belgisk film og er regissør Dominique Standaerts spillefilmdebut. Hop tar opp tema som innvandring og forskjellene mellom fattig og rik, u-land og i-land og handler om unge Justin som bor sammen med faren sin. De er ulovlige innvandrere til Belgia, fra Burundi i Afrika, og må passe seg for ikke å bli avslørt av fremmedpolitiet.

Vi planlegger flere temakvelder med Svennie, og allerede 4. februar kommer han tilbake til Los Teques. Vi har allerede begynt å glede oss.

Bookmark and Share
  1. Duverden å hyggelig dere har det! Det er vel fortjent at dere kan kose dere i en travel skoleverdag. Dette gir inspirasjon til å jobbe med skolearbeidet. Stå på!!! :-)

Legg igjen en melding.